|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Agresor groził nożem w holu dworca. Z pomocą przyszli strażnicy kolejowi

O sytuacji, która spotkała jednego z gnieźnian na poznańskim dworcu, informuje Straż Ochrony Kolei. Sprawca całego zajścia został zatrzymany.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę (18 na 19 listopada br.) na dworcu Poznań Główny. Do 41-letniego mieszkańca Gniezna, który przebywał w holu, podszedł nieznany mu mężczyzna – później się okazało, że był to 39-letni poznaniak.

– Po krótkiej wymianie zdań wyjął spod kurtki nóż łapiąc 41-latka za ramię i grożąc, że zrobi mu krzywdę, jeżeli nie dostanie pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Poszkodowany stanął w bezruchu obawiając się o swoje życie. W tym samym czasie na terenie poznańskiego dworca służbę pełnili funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Mundurowi bardzo szybko obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę oraz zabezpieczyli nóż, którym się posługiwał. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek – opisuje SOK.

Na miejsce wezwano policję, a zatrzymany 39-latek został następnie przejęty przez patrol i przewieziony na komisariat. Tam funkcjonariusze wykonali z nim dalsze czynności związane z usiłowaniem rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.