|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Pożar domu jednorodzinnego

źródło: KP PSP Gniezno

W miniony wtorek strażacy zostali wezwani do pożaru budynku, jaki wystąpił na jednej z posesji w Strzyżewie Witkowskim w gminie Witkowo.

Zdarzenie miało miejsce 5 grudnia, po godzinie 16. To wówczas strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w Strzyżewie Witkowskim – miał się on cały czas rozprzestrzeniać. 

– Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, cztery zastępy z OSP w Witkowie oraz jeden zastęp z OSP w Skorzęcinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar poddasza domu jednorodzinnego – informują gnieźnieńscy strażacy.

Do czasu przyjazdu pierwszych wozów gaśniczych, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek. Jeden z nich próbował wcześniej podjąć się gaszenia pożaru, na skutek czego nawdychał się oparów dymu i wymagał pomocy medycznej, ale po przybyciu karetki i przebadaniu, nie wymagał hospitalizacji.

Działania strażaków polegały na odłączeniu zasilania do budynku, a następnie podania prądów wody na palące się poddasze: – W działaniach gaśniczych wykorzystano również drabinę mechaniczną oraz kamerę termowizyjną. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachowej oraz stropu. Ewakuowano również mienie z całego budynku w celu ochrony przed zniszczeniem – informują strażacy. Na miejscu zdarzenia obecna była także policja. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.