|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Jeden kierowca z 1,5 promila, drugi pod wpływem narkotyków

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali sylwestrową noc oraz pierwszy dzień 2024 roku. Jak twierdzą, czas ten na terenie powiatu upłynął spokojnie.

Podczas tych dwóch dni funkcjonariusze prowadzili działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom witających Nowy Rok na terenie Gniezna oraz powiatu. Jak zapewniono, patrole umundurowane oraz cywilne patrolowały ulice oraz miejsca, gdzie bawili się ludzie.

– Podziękowania należą się naszym mieszkańcom za wzięcie do serca licznych apeli i odpowiedzialne zachowanie, dzięki czemu tegorocznego Sylwestra możemy uznać za bardzo bezpiecznego – przekazano w komunikacie KPP Gniezno.

Jak dodano, w trakcie „sylwestrowego weekendu” przeprowadzono kilkanaście interwencji: – Dotyczyły one w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach zamieszkania, nie odnotowaliśmy jednak w tym czasie poważnych zdarzeń kryminalnych – poinformowano.

Przez te dwa dni odnotowano kilka kolizji drogowych, ale także dwa przypadki osób, którzy nie powinni byli wsiadać za kierownicę. – W Nowy Rok o godzinie 10:45 na ulicy Wolności w Gnieźnie doszło do ujęcia obywatelskiego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci drogówki z Poznania o godzinie 11:00 na ul. Garbarskiej w Gnieźnie zatrzymali 19-latka, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Młody mężczyzna posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – dodano.

Policjanci dziękują z tego miejsca osobom, które nie będąc pewnym swojego stanu trzeźwości odwiedziły gnieźnieńską komendę i sprawdziły, czy mogą bezpiecznie wsiąść za kółko.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podwójny standard
podwójny standard
03/01/2024 13:22

Czy coś grozi temu obywatelowi ? Czy tylko oj oj…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.