|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Próba napadu na szosie? „Zgłaszajmy takie przypadki”

źródło: Google Street View

W sieci pojawił się wpis, który opisuje sytuację, jaka miała mieć miejsce na drodze pomiędzy Szczytnikami Duchownymi a Wierzbiczanami.

Informację taką podało w środowy wieczór 3 stycznia sołectwo Szczytniki Duchowne. W poście, zamieszczonym w serwisie społecznościowym, poinformowano o zajściu, do jakiego miało dojść we wtorek 2 stycznia br. na drodze prowadzącej z tej wsi w kierunku Wierzbiczan.

– Chciałabym przestrzec przed dwójką mężczyzn, choć być może ledwo pełnoletnich dzieciaków (syn nie ma pewności, jednak wydaje mu się, że byli dość młodzi), którzy w dniu 02.01.2024 na drodze pomiędzy Wierzbiczanami a Szczytnikami Duchownymi (droga przez pole, brak chodnika oraz oświetlenia) około godziny 17:20, zaczaili się w polu (wjechali autem w polną ścieżkę) i próbowali napaść na moje nastoletnie dziecko. Poruszali się srebrnym bądź szarym kombi, być może Oplem lub Fordem (syn z nerwów niewiele widział, do tego było już ciemno). Na szczęście po krótkim pościgu sobie odpuścili, ale jakie były ich zamiary, tego nie wiem. Niestety, zanim syn dobiegł do domu i wyruszyliśmy w ich stronę, zdążyli uciec – poinformowano na stronie.

Sprawę sprawdziliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie, jednak nie odnotowano tam żadnego zawiadomienia w takiej sprawie. W takich sytuacjach, kiedy nieznane osoby zachowują się nietypowo lub wywołują niepokój, najlepiej jest jednak dokonywać zgłoszeń od razu do odpowiednich organów, co pozwala zawsze na podjęcie odpowiedniej interwencji oraz odnotowanie takiego przypadku w oficjalnym rejestrze.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenerwowany
Zdenerwowany
09/01/2024 08:29

Sprawa do bólu przypomina zdarzenie z wakacji z czerwca/lipca, kiedy to dwóch lub 3 mężczyzn jeździło srebrnym kombi i napadło na dwie osoby w parku miejskim.. myślałem, że policja doprowadziła do ujęcia i aresztowania sprawców. Czyżby następcy?

Qter
Qter
05/01/2024 11:48

To chyba jest ta Trzecia Droga. Nie idźcie tą drogą, nie idźcie, bo ona prowadzi na manowce, szczególnie członków i sympatyków PSLu.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.