|  Redakcja  |  1 komentarz

Wypadek ciężarówki. Kierowca z Gniezna miał ponad 2 promile

fot. KP PSP Pleszew, ogn. Mateusz Grabarek za: zpleszewa.pl

W miniony czwartek doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, który wypadł z drogi krajowej nr 12 niedaleko Pleszewa i doprowadził do wywrócenia pojazdu – kierowca był z Gniezna.

O zdarzeniu, które miało miejsce 15 lutego w godzinach porannych, informują miejscowe media. Jak podaje portal zpleszewa.pl, bazując na ustaleniach pozyskanych z miejscowej komendy policji, 56-letni mieszkaniec Gniezna, kierując ciężarówką marki MAN z naczepą, zmierzając w stronę Pleszewa, na wysokości wsi Gołuchów stracił panowanie nad pojazdem, rozbił bariery po czym doprowadził do przewrócenia pojazdu w rowie.

Na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej, które zabezpieczyły rejon zdarzenia – kierowca trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Wkrótce też okazało się, że 56-letni gnieźnianin, po przebadaniu przez patrol drogówki, wydmuchał ponad 2 promile. Teraz będzie on odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu. 

Na skutek zdarzenia DK12 była zablokowana. Utrudnienia występowały do czasu usunięcia pojazdu z rowu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sze
Sze
16/02/2024 11:29

Może chciał koło zmienić? Pijany ma różne pomysły 😄© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.