|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Normy przekroczone o tony

źródło: WITD

Pojazd nienormatywny, którego masa całkowita została przekroczona o ponad 8 ton, został zatrzymany na S5 przez inspektorów drogowych.

W miniony poniedziałek 19 lutego inspektorzy transportu drogowego z Gniezna zatrzymali dynamicznie na drodze ekspresowej S5 nienormatywny zespół pojazdów. Transport przewoził dwa kontenery z portu w Gdyni – został on zważony i zmierzony.

– Kontenery były załadowane słupami metalowymi, które okazały się za ciężkie. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wynosząca 40 t została przekroczona o 8,1 t, a nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczep był wyższy od 24 t wartości prawidłowej o 1,05 t. Poza tym zespół pojazdów był złożony z trzech pojazdów, a mógł składać się najwyżej z dwóch. W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym – informuje WITD.

Jak informują inspektorzy, względem przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15.000 zł. Natomiast kierowca został na miejscu ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Transport musiał także zostać doprowadzony do przepisowej normatywności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.