|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

O kilkadziesiąt kilometrów na godzinę za szybko. Teraz 40-latek poczeka na odzyskanie „prawka”

Podczas kontroli drogowej, prowadzonej w Wydartowie w gminie Trzemeszno, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który zdecydował się pędzić w terenie zabudowanym.

Siódmym kierowcą, który w 2024 roku został przyłapany na tym wykroczeniu na terenie powiatu gnieźnieńskiego, został 40-latek z gminy Mogilno. Mężczyzna kierujący samochodem marki Opel pędził 104 km/h przez Wydartowo w trenie zabudowanym, kiedy został „namierzony” przez kontrolę policyjną.

– Na miejscu został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również na 3 miesiące prawo jazdy – informuje KPP Gniezno.

– Patrole policji pojawiają się przede wszystkim w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi – przypominają policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.