|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Uwierzył w „pracownika banku”. Stracił oszczędności

Przykrą niespodziankę sobie sprawił, poddając się łatwowiernie oszustom, jeden z mieszkańców naszego powiatu. W ten sposób stracił swoje oszczędności.

Takich historii jest wiele, mają przeważnie ten sam schemat i są ciągle przytaczane na naszych łamach. A jednak wciąż wiele osób daje się nabrać na działania oszustów, którzy zrobią wszystko, by zdobyć pieniądze zgromadzone na kontach bankowych.

Teraz kolejną historię z ostatnich dni opisuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie: – 41-letni mieszkaniec Mieleszyna uwierzył mężczyźnie, który przedstawił się przez telefon jako pracownik banku i powiedział, że jego pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone. Pokrzywdzony wpłacił ponad 16 tysięcy złotych na konto oszustów – opisują policjanci.

– Jeśli na telefon zadzwoni osoba podająca się za pracownika banku i poinformuje, że konto zostało przejęte przez hakerów, każdą taką wiadomość należy traktować jako próbę oszustwa. Trzeba się rozłączyć, a następnie zadzwonić na infolinię swojego banku lub pojechać do placówki bankowej. Wtedy upewnimy się, że oszczędności nie są zagrożone. Pamiętajcie, że hakerzy używają również specjalnego oprogramowania, za pomocą którego podszywają się pod dowolny numer, nazwę banku lub innej instytucji – apelują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.