|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Poranne kontrole trzeźwości. „Przyłapano” 5 kierowców

źródło: KPP Gniezno

Od wtorkowego rana gnieźnieńska drogówka prowadziła na terenie miasta zmasowane kontrole trzeźwości. Ujawniono kilku kierowców, którzy nie powinni prowadzić aut.

W ciągu kilku godzin policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji, w tej grupie znalazło się aż 5, którzy byli po alkoholu.

– Trzech odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości (przestępstwo), 2 za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie). Rekordzista zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Kościuszki w Gnieźnie miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi – informuje KPP Gniezno. Dodajmy, że dzieje się to po weekendzie, w trakcie którego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem pijanych kierujących, o czym informowaliśmy w tych artykułach: Kompletnie pijany dachował oraz Wylądował autem na środku ronda.

– Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Gnieźnieńscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Jak pokazały dzisiejsze działania takie akcje są konieczne – przekazano na stronie KPP Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.