|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przewożony w częściach dom był za ciężki

źródło: WITD

W miniony wtorek inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli na S5 transport elementów drewnianego domu. Wykazała ona kilka przekroczeń norm.

9 kwietnia na drodze ekspresowej S5 patrol ITD z Gniezna zatrzymał do kontroli drogowej zespół pojazdów, którym przewożono ładunek podzielny –  elementy drewnianego domu prefabrykowanego. Został on zweryfikowany na punkcie wagowym przy miejscu obsługi podróżnych w Czerlejnie.

– Inspekcyjne wagi wykazały, że przekroczona została rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów o 2,35 t  (norma 40 t, wskazanie wagi – 42,35 t). Przekroczone były również wymiary: długość  o 2,8 m (norma 16,5 m, wskazanie – 19,30 m), wysokość  o 0,20 m (norma 4,0 m, wskazanie – 4,2 m). Kierowca nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym – informuje WITD.

Teraz przewoźnika czeka postępowanie administracyjne z Ustawy Prawo o ruchu drogowym, zagrożone karą pieniężną w łącznej kwocie 5.000 zł. Pojazd inspektorzy skierowali na wyznaczony parking strzeżony. Pozostanie tam do czasu doprowadzenia do normatywności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.