|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Pijany jechał hulajnogą środkiem drogi. Grozi mu spora grzywna

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Gniezno, który w stanie nietrzeźwości jechał hulajnogą w środku nocy i środkiem drogi.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, funkcjonariusze patrolujący rejon ul. Orcholskiej, krótko przed godziną 1 w nocy dostrzegli mężczyznę jadącego hulajnogą. Poruszanie się przez niego środkiem jezdni oraz styl jazdy sprawiały wrażenie, że mężczyzna może być pijany.

– Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej i przeprowadzili badanie stanu jego trzeźwości. Okazało się, że 45-latek, mieszkaniec gminy Gniezno był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – poinformowała KPP Gniezno. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego – mężczyźnie grozi do 2500 złotych grzywny.

Policjanci przypominają: – Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami – tak jak i rowerzyści – z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.