|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Mimo niewyraźnego nagrania, złodziej został rozpoznany

Nierzadko nagrania przedstawiające sprawców przestępstw, których uchwycił monitoring, nie są zbyt wyraźne. Tak było i w tym przypadku, ale mimo to sprawcę udało się rozpoznać i ująć.

Kilka tygodni temu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie opublikowała film, na którym widać było sprawcę kradzieży, dokonanej 3 maja br. na terenie jednej z firm w Bystrzycy koło Trzemeszna. Złodziej, którego nagrała kamera monitoringu, wszedł do budynku i zabrał z niego torebkę damską z zawartością w postaci 15 tys. złotych oraz dokumentami.

Wizerunek sprawcy na nagraniu był bardzo niewyraźny, ale mimo to opublikowano go i powieliliśmy go także na portalu – teraz KPP Gniezno informuje, że udało się zatrzymać złodzieja: – Dzięki osobom, które w tej sprawie skontaktowały się z policjantami z Trzemeszna prowadzącymi sprawę ustalono sprawcę kradzieży, który miał pochodzić z gminy Mogilno. Policjanci nawiązali w tej sprawie współpracę z funkcjonariuszami z Mogilna, która okazała się wręcz wzorcowa. Dzięki tej pomocy w dniu 2 lipca br. policjanci z Trzemeszna zatrzymali na terenie Mogilna 30-latka.

Jak dalej dodano, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży dokumentów, kart płatniczych i ponad 15 tysięcy złotych. Przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia, które w pełni odpowiadają zebranemu dotychczas materiałowi dowodowemu. Jak ustalono, pieniądze zdążył już wydać.

Po wszystkim 30-latek został zwolniony, ale odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
03/07/2024 17:14

Zdjęcie planety oddalonej o 5 miliardów kilometrów od Ziemi jest wyraźniejsze niż zdjęcie złodzieja z kamery do monitoringu z 30 metrów, dobre.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.