|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Utonięcie nastolatki w Skorzęcinie

W sobotnie popołudnie służby zostały powiadomione o zdarzeniu na Jeziorze Niedzięgiel w rejonie ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Sytuacja miała miejsce 6 lipca, przed godziną 16. Jak wynika z uzyskanych informacji, służby otrzymały zgłoszenie o 17-letniej dziewczynie, która miała zniknąć pod powierzchnią wody.

Na miejsce zadysponowano OSP Witkowo, OSP Skorzęcin i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano poszkodowaną osobę wciągnięta na łódź przez ratowników WOPR, którą następnie przetransportowano na brzeg niedaleko mola. Tam rozpoczęto reanimację, a jednocześnie na plaży wyznaczono lądowisko dla śmigłowca LPR, który został wezwany na miejsce.

Niestety, pomimo godzinnej próby przywrócenia życia, stwierdzono zgon nastolatki. Dalsze czynności w sprawie zdarzenia prowadzić będzie policja pod nadzorem prokuratora.

Komunikat KPP Gniezno: Dzisiaj o godzinie 15.50 otrzymaliśmy zgłoszenie o nastolatce, która podczas kąpieli w jeziorze nagle zniknęła pod powierzchnią wody. Nastolatka wraz z innymi osobami wypłynęła na jezioro na rowerku wodnym. Ratownicy WOPR wyciągnęli nieprzytomną dziewczynę na brzeg. Podjęta długa akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatu. Obecnie pod nadzorem prokuratora ze Słupcy ustalane są przyczyny i okoliczności tragedii. Jak dodali policjanci, 17-latka była z powiatu kaliskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.