|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Okoliczności tragedii na Jeziorze Niedzięgiel

źródło: trzemeszno24.info

Zdarzenie, które miało miejsce w minioną sobotę w ośrodku wypoczynkowym w Skorzęcinie, powinno być przestrogą dla wszystkich korzystających z pobytu nad wodą.

O tragicznym finale zabawy, która miała miejsce 6 lipca, informowaliśmy w sobotnie popołudnie. Dziś już wstępnie wiadomo, jakie były okoliczności tego wypadku

– Jak wynika z naszych ustaleń, 17-latka spod Kalisza, która wypoczywała na terenie ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, wspólnie z innymi osobami wypożyczyła rowerek wodny i na tym rowerku wypłynęła nad jezioro, po czym trzy dziewczyny wskoczyły do wody. W tym momencie akurat zawiał wiatr i rowerek odsunął się, po czym 17-latka zniknęła pod powierzchnią wody – opisuje okoliczności zdarzenia asp. sztab. Anna Osińska.

Jak wynika z dalszych ustaleń, dziewczyny w momencie wejścia do wody na jeziorze nie miały na sobie kapoków. Po zauważeniu, że ich koleżanki nie ma wśród nich, pozostałe wszczęły alarm. Nie wiadomo jednak, jak długo poszkodowana przebywała pod wodą – mogło to być kilkanaście minut. Po jej wydobyciu przez ratowników WOPR, została sprowadzona na brzeg, jednak mimo godzinnej reanimacji nie udało się przywrócić życia.

Ciało zostało zabezpieczone na polecenie prokuratury do badań. Okoliczności tragedii cały czas są wyjaśniane.

Całe zdarzenie powinno być potraktowane jako przestroga, zwłaszcza dla młodych osób, które z racji wieku nierzadko podejmują różne ryzykowne zabawy podczas pobytu nad wodą. To, że z tą ostatnią nie ma żartów, niestety przekonujemy się co roku. Tylko w 2024 roku odnotowano już trzy utonięcia na terenie powiatu gnieźnieńskiego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.