|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Znalazła pieniądze w bankomacie i… została ukarana mandatem

Nagranie
Źródło: KPP Gniezno

O rozsądnym podchodzeniu do korzystania z bankomatów i dobrym przemyśleniu momentu, kiedy znajduje się „niczyją” gotówkę, mówi sytuacja, która miała miejsce miesiąc temu w Trzemesznie.

Jak informuje KPP Gniezno, 19 października br. jedna z mieszkanek Trzemeszna udała się do tamtejszego bankomatu. Kiedy włożyła kartę i wpisała PIN, urządzenie nie wypłaciło jej żądanych pieniędzy. Zamiast jednak podjąć jakiekolwiek czynności… po prostu odeszła.

– Miała możliwość poinformowania o tym fakcie pracowników banku, złożenia reklamacji w banku, mogła też od razu zadzwonić na infolinię. Później okazało się, że bankomat pieniądze jednak wypłacił ale w tym czasie przy ekranie pojawiła się inna klientka banku, która pieniądze zabrała. Tym samym naraziła się na odpowiedzialność karną – informują policjanci. Tymczasem poszkodowana, zamiast wykonać jedną z wymienionych czynności, poszła na miejscowy komisariat, gdzie zgłosiła utratę 100 złotych.

Policjanci w toku prowadzonych działań zabezpieczyli monitoring, na którym uchwycona została 40-letnia mieszkanka Trzemeszna. Kobieta po prostu zabrała gotówkę, którą wcześniej wypłacił bankomat: – Policjanci ukarali ją 500-złotowym mandatem. Musiała też zwrócić przywłaszczony banknot – informuje KPP Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henk
Henk
25/11/2022 09:16

Ona ukradła te pieniądze

Kapela
Kapela
24/11/2022 15:41

Co za bezczelne babsko. Jakim cudem wyciągnęła paczkę? Przecież musiałaby znać kod albo jakieś drzwiczki pozostały niezamkniete.

Tom
Tom
23/11/2022 20:59

Co za absurd. Jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem komunikatów na ekranie bankomatu i właściwie postępować (choćby zgodnie z sugestią redakcji – czyli zgłosić problem w banku) to dlaczego ktoś inny płaci za to mandat? Jak to mówią: „znalezione – nie kradzione”

qeqwedad
qeqwedad
24/11/2022 23:48
Odpowiedź  Tom

I dlatego to nie była kradzież tylko przywłaszczenie.

Henk
Henk
25/11/2022 09:18
Odpowiedź  qeqwedad

Bo ją policja namierzyła i oddała kasę.w innych okolicznościach była by to kradzież© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.