|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Idą święta – nie „klikajmy” we wszystko, co do nas przychodzi

Oszustwo smsowe
Zrzuty ekranu nadesłane

Został miesiąc do świąt Bożego Narodzenia, a więc wielu z nas rozpoczyna powoli rozglądanie się za prezentami dla najbliższych. To dobry czas na działanie oszustów, dlatego uważajmy na ich metody działania.

Jest dobrze, skoro już sami mieszkańcy wysyłają do nas wiadomości, by przestrzegać innych przed złodziejami. Inna sprawa to masowość ich akcji w postaci wysyłanych SMS-ów. Ostrzegamy przed tym za każdym razem, kiedy tego typu działania oszuści podejmują i wiadomości docierają na telefony mieszkańców.

– Święta co raz bliżej, zamawiamy prezenty w necie – uważajmy na oszustów! taki smsik rano dostałam – napisała do nas pani Joanna. Pan Łukasz zawarł w swojej wiadomości: – Mnie to nie rusza ale sporo starszych osób może się nabrać. Ja otrzymałem tego sms kilka razy w ciągu 2-3 dni.

W związku ze zbliżającymi się świętami, wielu z nas będzie zabieganych i w ferworze przygotowań może się „złapać” na tę metodę oszustów. Nie klikamy, nie podajemy swoich danych. Ostrzegamy!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.