|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Chciał sprzedać meble, a stracił kilka tysięcy złotych i… dostał kredyt

Policja

Więcej rozsądku podczas „poruszania się” w sieci! Policjanci informują o przestępstwie, którego ofiara padł 33-letni mieszkaniec Trzemeszna.

Sytuacja zaczęła się tak, że niewiele wskazywało na to, że może dojść do oszustwa. 33-latek wystawił na sprzedaż stół z krzesłami. Po pewnym czasie za pomocą aplikacji WhatsApp skontaktowała się z nim osoba, która napisała, że chce nabyć ww. meble. W tym celu podesłała do mężczyzny link, gdzie miał on wypełnić dane.

– Gdy pokrzywdzony w otrzymany link wpisał swoje dane otrzymał z banku informację, że z jego konta bankowego została wypłacona kwota w wysokości 5000 złotych. Kilkanaście minut później bank przysłał 33-latkowi informację o przyznaniu mu kredytu w wysokości 9300 złotych. Wówczas trzemesznianin skontaktował się ze swoim bankiem i zablokował swoje konto bankowe – informuje KPP Gniezno.

Policjanci apelują: – Zwróćcie uwagę Szanowni Państwo co autoryzujecie. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możecie stracić oszczędności. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
07/12/2022 08:30

Na olx to w ogóle jest takie ryzyko cokolwiek kupować czy sprzedawać, że ja tam nie ryzykuję. Miałam podobne sytuacje ale jak dostawałam tego typu wiadomości to po kilku razach zrezygnowałam. Większe jest chyba zainteresowanie oszustów niż faktycznych kupców :/© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.