|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

35-latek włamał się na budowę. Recydywistę uchwyciły kamery

W minioną niedzielę na teren jednego z budowanych obiektów na os. Grunwaldzkim, doszło do włamania i kradzieży. Sprawca wpadł już w ręce policjantów.

W niedzielę 4 grudnia br. po godzinie 22 doszło do włamania do remontowanego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie. Z wnętrza zniknął sprzęt w postaci elektronarzędzi. Kradzież została zgłoszona policji.

Jak się okazało, każdy ruch włamywacza śledziła kamera obecna w budynku. Na nagraniu z monitoringu było widać, jak sprawca po wejściu do środka zapalił świeczkę, po czym zaczął plądrować. – Już następnego dnia 35-latek został zatrzymany przez policjantów operacyjnych z Gniezna, a utracone przedmioty odzyskane i zwrócone właścicielowi. Po dobie spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się, a swój czyn próbował tłumaczyć trudną sytuacją finansową – informuje KPP Gniezno.

Podejrzany przebywa obecnie w zakładzie karnym, gdzie odbywa 8-miesięczną karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.