|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Dyrektor przychodni przyjął łapówkę. Został zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania dyrektora wojskowej przychodni, mieszczącej się w Witkowie. Mężczyzna trafił do aresztu. Zarzuty usłyszały też trzy inne osoby.

Centralne Biuro Antykorupcyjne informuje, że mundurowi ze szczecińskiej delegatury, dokonali zatrzymania w miniony poniedziałek dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnie w Witkowie. To Jarosław N., lekarz znany także w Gnieźnie.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, a jak informuje CBA, doszło do tego wkrótce po przyjęciu przez niego korzyści majątkowej. Ta natomiast miała zostać przekazana od innego mężczyzny w zamian za „ustawienie” przetargu na sprzęt medyczny dla tej przychodni – on również został zatrzymany.

– Zgromadzone przez funkcjonariuszy Biura materiały zostały przekazane do prokuratury, która wszczęła w tej sprawie postępowanie i przedstawiła zatrzymanym zarzuty korupcyjne. Dalsze dynamiczne ustalenia w sprawie umożliwiły zatrzymanie kolejnych dwóch osób zaangażowanych w korupcyjny proceder – informuje CBA w swoim komunikacie. Jak dalej dodano: – Wszystkim zatrzymanym w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie przedstawiono korupcyjne zarzuty. Wobec zatrzymanego dyrektora sąd zastosował tymczasowy areszt. Postępowanie w sprawie trwa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
10/12/2022 15:04

Kasta i tzw. pseudo wolne sądy wybronią gościa,założymy się ??

Dopiero będzie problem jak wyjdziesz z PO
Dopiero będzie problem jak wyjdziesz z PO
09/12/2022 13:43

Po roku wróci na swoje miejsce. Niepotrzebne koszty tych „łapanek”.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.