Przejdź do treści głównej
24 kwi, 2023
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Zbliżenia”, w ramach którego rozmawiamy z lokalnymi artystami i animatorami kultury. 26 kwietnia o godzinie 17:00 w Czytelni Biblioteki Głównej będziemy gościć Agnieszkę Andrzejczak.

21 kwi, 2023
Na nadchodzący weekend przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, które zaplanowane zostały w Gnieźnie lub okolicy.

20 kwi, 2023
W muzyczną podróż po najpiękniejszych utworach operowych wybrali się uczestnicy Złotej Gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

20 kwi, 2023
Ponad 100 artystów w tradycyjnych strojach scenicznych  – 6 maja w Gnieźnie wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. 

20 kwi, 2023
Zapraszamy na koncert „Pół żartem, pół serio”, który odbędzie się w najbliższy piątek 21 kwietnia w CK eSTeDe. Wstęp wolny.

19 kwi, 2023
Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria to darmowa impreza ze świetnym klimatem (oraz bezpłatnym sleep roomem), która nawiązuje do pięknej idei konwentu robionego przez fanów dla fanów.

19 kwi, 2023
Zapraszamy na spotkanie z historykiem i publicystą Markiem Budziszem, ekspertem ds. Rosji i postsowieckiego wchodu. Tematyka będzie jak najbardziej aktualna.

19 kwi, 2023
W niecodzienny sposób przyszło grupie zainteresowanych gnieźnian uczcić przypadające w miniony wtorek wydarzenie. Było to spotkanie z zabytkiem posiadającym – dosłownie – historię z emocjami.

19 kwi, 2023
Zapraszamy na niezapomniany wieczór z najpiękniejszymi utworami operowymi i operetkowymi.

19 kwi, 2023
Książka butelka, harmonijka, pocięta w paski tak by tworzyć niezliczone kombinacje poezji czy w formie kart do gry lub  pudełka z luźnymi składkami – takie  i inne cuda będzie można zobaczyć na wystawie już 21 kwietnia w ramach Inicjatyw Oddolnych Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – projekt „Rozczytana koalicja” w Czytelni na piętrze I LO.

19 kwi, 2023
W najbliższy czwartek w CK eSTeDe odbędzie się prezentacja zbiorów, należących do kolekcjonera Tadeusza Panowicza.

19 kwi, 2023
W kwietniu 2012 roku siedmioro fanów fantastyki z Gniezna wpadło na dość szalony pomysł, by powołać do życia Klub Fantastyki Fantasmagoria. Podpisali dokument założycielski, spotkali się z ówczesnym dyrektorem MOK Pawłem Kostusiakiem i tak rozpoczęła się niesamowita przygoda, która trwa do dzisiaj.