|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Rodzinna niedziela z babcią Pelagią w Domu Powstańca

Zapraszamy serdecznie na warsztatowe rodzinne spotkanie w Domu Powstańca Wielkopolskiego z fotografką Pelagią Gdeczyk i jej rodzinnymi historiami.

Wszystko to już w niedzielę, 22 stycznia o 11.00. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać bohaterkę naszej niedawnej wystawy, poprzez którą przybliżyliśmy gnieźnianom jej dokonania i czasy, w których żyła.

Dlaczego opowiadamy o Pelagii? Kim była i czym się zajmowała? Jak lubiła spędzać czas w gronie rodziny? W co się bawiły się dzieci ponad 100 lat temu? Co czeka uczestników?

Ciekawe opowieści z życia Pelagii, w którymi mogą mieć wiele wspólnego nasze własne historie, retro zabawy dla małych i dużych, warsztat plastyczny i fotograficzny. Sporo się wydarzy, warto więc zarezerwować sobie 1,5 godziny.

Zachowało się takie piękne stare zdjęcie z początku XX w., na którym gnieźnianka Pelagia Gdeczyk siedzi ze swoimi wnukami Adamem i Feliksem. Pelagia była bardzo rodzinna, swoje wnuki bardzo kochała i spędzała z nimi dużo czasu – warsztaty są więc idealną propozycją dla babć i dziadków oraz ich wnuków.

Wstęp jest wolny, warsztat jest przeznaczony dla dzieci od lat 5-6 wraz z opiekunami.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rom
Rom
19/01/2023 10:19

Może będzie lepsza fotka?

Pelagia-Gdeczyk-1-dfe2d16d_edited.jpg
Iwona
Iwona
19/01/2023 11:34
Odpowiedź  Rom

Przecież ta fota ma na pewno ze 120 lat, więc nie ma się co czepiać.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.