Przejdź do treści głównej



Warsztatowe „spotkanie z historią” w eSTeDe

Dla najmłodszych miłośników historii CK eSTeDe przygotowało nie lada gratkę! Ośrodek zaprasza wszystkie dzieci od 6 roku życia na warsztaty organizowane wspólnie z GRH „Powstaniec – Zdziechowa”. Będzie to podróż w historię oraz pamiątki z przeszłości, dotyczące powstania wielkopolskiego.

W trakcie trwania wydarzenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Powstaniec – Zdziechowa” zaprezentuje małym pasjonatom prawdziwe mundury noszone ówcześnie przez żołnierzy, a także repliki broni palnej. Nie zabraknie również repliki transportera opancerzonego SDKFZ 221 – wiernego odzwierciedlenia pojazdu z okresu II Wojny Światowej. Będzie to gratka dla miłośników sprzętu wojskowego, a przede wszystkim spotkanie z „żywą” historią. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 16.00 w CK eSTeDe. Wstęp jest bezpłatny.

GRH „Powstaniec – Zdziechowa” to grupa pasjonatów, która zawiązała się w 2018r . Najmłodsza osoba w ekipie ma 15 lat, a najstarsza prawie 70, co doskonale pokazuje, że pasja nie ma granic wiekowych .

– Rekonstrukcja historyczna to poświęcenie, zaangażowanie, ale również zabawa i przygoda. Uczestniczymy w różnych lokalnych wydarzeniach patriotyczno-historycznych, dbamy o lokalną historię i pamięć z szczególnym uwzględnieniem tematu powstania wielkopolskiego oraz II wojny światowej –opowiadają członkowie GRH.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments