|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Rodzinna niedziela w Muzeum: zwierzęta w średniowieczu

Zapraszamy na pierwszą w nowym roku „Rodzinną niedzielę” w Muzeum, której bohaterami będą…  zwierzęta!

Spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godzinie 11 w Muzeum Początków Państwa Polskiego, przebiegnie pod tytułem „Jak wczesne średniowieczne kochało zwierzęta?”.

– Porozmawiamy o zwierzętach, które znane były na co dzień naszym przodkom 1000 lat temu, ale również o tych bardziej egzotycznych i fantastycznych. A wiecie, że symbole tych ostatnich, obecne są na wielu zabytkach, również na naszych wystawach? Pokażemy! – zapowiadają organizatorzy.

Tego dnia zaplanowano wielkie muzealne podchody: – Połączycie się w rodzinne zespoły i poszukacie zwierzęcych tropów. Na każdej wystawie czekać będą na Was specjalne zadania. Jednym z nich będzie nietypowa prośba o… wydanie wyroku na świnię. Dlaczego? Bo dopuściła się pewnego przestępstwa!
Na zakończenie zaplanowaliśmy kolorowy, obrazkowy quiz z niezwykle zaskakującymi przedstawieniami zwierząt. Zbiórka w holu głównym w niedzielę o godzinie 11.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.