|  MN  |  Zostaw komentarz

„Czterdzieści lat minęło” – żużel, drużynowy medal, historia – spotkanie autorskie

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Zbliżenia”. Spotkanie autorskie z Jackiem Drożdżem promujące książkę „Czterdzieści lat minęło” odbędzie się 24 lutego 2023 r. o g. 17.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a.W roku 1979 drużyna Startu Gniezno uzyskała awans do pierwszej ligi. Wielu uważało, że był to sukces z góry skazany na porażkę, jednak nasza drużyna udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych. W roku 1980 Start Gniezno zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu – jedyny medal w tej kategorii gnieźnieńskiej drużyny. Książka zawiera wspomnienia zawodników, mechaników, rodzin oraz osób mocno związanych ze Startem Gniezno w roku 1980. Eugeniusz Błaszak, Stanisław Gała, Barbara Gnarowska, Wojciech Kaczmarek, Leon Kujawski, Wojciech Pankowski, Piotr Podrzycki, Andrzej Pogorzelski, Jan Puk, Leszek Stefankiewicz, Kazimierz Wójcik to bohaterowie rozdziałów.

Ta książka to unikatowy zapis ciekawostek z tamtego okresu opowiedzianych przez uczestników tamtych dni. Książka jest ilustrowana zdjęciami klubowego fotografa Zdzisława Stoltmana, większość zdjęć nie była dotychczas nigdzie publikowana. Patrząc z perspektywy wiernych fanów gnieźnieńskiej drużyny, to prawdziwy pamiętnik z tamtych lat. Książka jest wehikułem czasu, dzięki któremu poznamy, jak wykuwano na torze wielką historię Startu Gniezno. Jest to obowiązkowa lektura nie tylko kibica czerwono – czarnych, lecz każdej osoby zakochanej w speedwayu.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Buczkowski. Będzie możliwość zakupu książek i rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia są Instytut Dziedzictwa Historii Sportu i Miasto Gniezno. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.