|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zmarł Łukasz Gajdzis, przez kilka lat związany z gnieźnieńskim teatrem

Odszedł Łukasz Gajdzis – aktor, reżyser oraz przez kilka lat zastępca dyrektora gnieźnieńskiego teatru.

Informację o śmierci Łukasza Gajdzisa podali w sieci jego przyjaciele oraz Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Z Gnieznem związał się w 2013 roku, kiedy dyrektorką Teatru im. A. Fredry została Joanna Nowak, a on sam został zastępcą – pozostał nim do 2016 roku. Ten czas naznaczył się zmianami, które zaszły w placówce na wielu płaszczyznach, odmieniając także wizję jej funkcjonowania. Wówczas stał się także osobą rozpoznawalną w lokalnym środowisku kulturalnym. Ponadto reżyserował kilka spektakli, które były prezentowane na deskach teatru – nie tylko gnieźnieńskiego.

Po jego odejściu w 2016 roku został dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, gdzie już wcześniej zostawił swój ślad przygotowując kilka spektakli oraz grając jako aktor. Ze swojej funkcji zrezygnował w maju 2020 roku.

Łukasz Gajdzis zmarł 18 marca br. w wieku 38 lat.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.