|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Koncert pasyjny w katedrze

W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej w bazylice na Wzgórzu Lecha odbędzie się koncert pasyjny z udziałem organów oraz śpiewu gregoriańskiego. Wstęp wolny.

W czwartek 30 marca o godz. 19:30 (po Mszy św.) odbędzie się koncert pasyjny „Per crucem venit gaudium in mundo” w wykonaniu studentów specjalności muzyka kościelna oraz Scholi Cantorum pod dyr. ks. dr. hab. Mariusza Białkowskiego z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

W programie muzyka organowa (przy instrumencie zasiądą Błażej Mazanowski, Sebastian Michalak, Mikołaj Ostapczuk oraz Julia Scheller) oraz śpiew gregoriański i utwory M. Surzyńskiego oraz F. Mendelssohna-Bartholdego. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
micio
micio
30/03/2023 20:12

Bardzo niemiłe zaskoczenie związane z koncertem. Wg artykułu miał się rozpocząć o 19:30, taka też była informacja na rozłożonych informatorach w katedrze… a tymczasem rozpoczął się dużo wcześniej. O 19:45 już było po koncercie. Może osób odpowiedzialną za organizacje niech już więcej się się tym nie zajmuje. Żenada, szkoda ludzi którzy specjalnie przyjechali na to.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.