|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

O historii gnieźnieńskiej motoryzacji – spotkanie

Tematem najbliższego spotkania Interaktywnego Muzeum Gniezna w ostatni czwartek marca będzie motoryzacyjna historia Gniezna.

Skoro historia kołem się toczy, nie mogliśmy pominąć w naszych spotkaniach tematu motoryzacji, a dokładniej historii gnieźnieńskiej motoryzacji. Mało kto dziś pamięta, że jeden z pierwszych w Wielkopolsce licencjonowanych salonów Forda i Lincolna, działał przy Rzeźnickiej w Gnieźnie. O nim i kryminalnych aferach jednego z właścicieli opowie dziennikarz i regionalista, autor bloga „Za winklem” – Aleksander Karwowski.

Można liczyć, że temat zostanie wyczerpany, biorąc pod uwagę dziennikarską dociekliwość i ogromną pasję gościa. Opowiadać będzie o tajemnicach gnieźnieńskiego handlu samochodami sprzed II wojny światowej, początkach komunikacji autobusowej i historii pierwszego miejskiego taksówkarza.

Aleksander Karwowski – dziennikarz, regionalista, autor bloga „Za winklem” na Facebooku. Od lat odkrywający zagadki historycznej przeszłości miasta, dokumentujący odchodzące materialne dziedzictwo Gniezna.

Spotkanie odbędzie się 30 marca 2023 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wstęp wolny. Po wydarzeniu obędzie się spotkanie Klubu Przyjaciół Muzeum.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.