|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Koncert pasyjny Adama Struga

W Niedzielę Palmową zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego na koncert pasyjny z udziałem Adama Struga. Na lirze korbowej zagra Mateusz Kowalski.

2 kwietnia w kościele z Wartkowic stojącym na terenie skansenu odbędzie się koncert „Któż opłakać dobrze może”. Występ zaplanowano na godzinę 14. Wstęp wolny.

Adam Strug zaśpiewa pieśni wielkopostne w wariantach melodycznych zebranych w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskich w Łomżyńskiem. Dominują w tym repertuarze partytury dworskie, które lud przejąwszy uznał za swoje. Śpiewakowi na lirze korbowej towarzyszyć będzie Mateusz Kowalski.

ADAM STRUG – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, producent i kurator muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.