|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Plenerowa wystawa o historii ul. Farnej

Kto ma chwilę czasu i jest głodny wiedzy o historii Gniezna, może wybrać się na wystawę plenerową, która stanęła na ul. Farnej.

To kontynuacja działań podejmowanych w ub. roku przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna. Jego założeniem są działania w przestrzeni miejskiej, opowiadające właśnie o niej samej. Tym razem padło na ul. Farną, która choć krótka, to ma jednak długą i bogatą historię.

To dzieje osób mieszkających w kamienicach stojących przy tej ulicy, której układ przestrzenny oraz sama nazwa sięga okresu średniowiecza. To łącznik między dziejami miasta i Kościoła, związanymi z ks. Zabłockim, rodziną Karpińskich, a także licznymi firmami działającymi na przestrzeni lat w pobliskich domach. Zachęcamy do poznawania.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.