|  MN  |  Zostaw komentarz

Warsztaty przyrodnicze na Lednicy

Zapraszamy na warsztaty przyrodnicze, które odbędą się w tę sobotę 27 maja nad Jeziorem Lednickim w małym skansenie.

Podczas warsztatów będzie można oglądać przez lornetki kilka gatunków ptaków wodnych, pływających na jeziorze Lednica oraz rozpoznawać ptaki niewidoczne, bytujące nieopodal w szuwarach np. bąka, trzciniaka i wodnika.

Dla zainteresowanych tematyką ornitologiczną, organizatorzy przygotowali folder z opisem wymienionych gatunków ptaków. W budynku Rybakówki, będą znajdowały się odciski (tropy) zwierząt, a dla chętnych pojawi się ćwiczenie w rozpoznawaniu tropów zwierząt leśnych: dzika, jelenia, sarny, borsuka, wilka oraz ptaków: kaczki krzyżówki i żurawia.  Można będzie nauczyć się orientacji w terenie za pomocą mapy i foldera z opisem przystanków, jak również wypełnić przyrodnicze karty edukacyjne.

Przy Rybakówce zapraszamy do udziału w  grach i zabawach tradycyjnych, które stanowiły dawniej nieodłączny element codziennego życia człowieka (kubb, krokiet, chodzenie na szczudłach, boccia, kręgle fińskie).

Na Ostrowie Lednickim w zrekonstruowanej wczesnośredniowiecznej zagrodzie można obejrzeć wyposażenie chaty oraz zapoznać się z niektórymi elementami dawnego sposobu życia, pracami domowymi oraz poznać umiejętności wyrobu prostej krajki.

Sobota, 27 maja 2023 r.

Miejsce: Ostrów Lednicki

Czas trwania: 10:00-16:00

Wstęp na warsztaty w ramach zakupionego biletu wstępu do Muzeum. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.