|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Egipt i Sudan – tego nie zobaczycie w biurach podróży

Zapraszamy na spotkanie z udziałem uczestników wyjątkowej wyprawy po dwóch krajach Afryki z udziałem Oli i Bartka Drożdżałów.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 2 czerwca o godzinie 17 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Mieszka I. Wstęp wolny.

– W kwietniu 2021 roku zmęczeni natłokiem informacji i przytłoczeni pracą postanowiliśmy na chwilę urwać się od codziennych obowiązków i ruszyliśmy do Afryki. Spędziliśmy tam równe dwa miesiące pełne przygód i szalonych zwrotów akcji – zapowiadają swoje spotkanie prelegenci.

W trakcie tej podróży doświadczyli niezwykłej serdeczności mieszkańców Sudanu i odkrywali nieoczywiste miejsca w Egipcie, łapali autostopa na Saharze w 40-stopniowym upale, jeździli tuk-tukiem na polskich blachach po opuszczonym mieście portowym, byli przemycani przez posterunki policyjne na Pustyni Arabskiej czy kąpali się w basenach solnych w odizolowanej oazie oddalonej o 50 km od Libii. Poza tym spędzili ponad tydzień pływając legendarną feluką po Nilu z prądem… i pod prąd.

– Teraz, po powrocie, chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z szerszą publicznością! Nasza prezentacja to przeplatanka niesamowitych historii, zdjęć z podróży, ciekawostek na temat odwiedzonych krajów i informacji praktycznych jak samodzielnie zorganizować wyprawę. Podczas organizowanych przez nas spotkań nie tylko dzielimy się naszą wiedzą podróżniczą, ale przede wszystkim pokazujemy, że przy odrobinie chęci spełnianie marzeń przestaje być niemożliwe – zapowiadają.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.