|  MN (opr)  |  1 komentarz

Kajko i Kokosz będą promować Szlak Piastowski

źródło: WOT

Najbardziej znani bohaterowie polskiego komiksu Kajko i Kokosz razem z Wielkopolską Organizacją Turystyczną zapraszają na Szlak Piastowski – najstarszy szlak turystyki kulturowej w Polsce.

W nowej kampanii promocyjnej postacie w serii tematycznych grafik i filmów odwiedzą miejsca związane z początkami Polski, a także pojawią się na żywo na wielu imprezach promujących region. Podążając tropem bohaterów każdy, zarówno starszy jak i młodszy będzie mógł poznać Wielkopolskę i Kujawy – kolebkę naszego państwa.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów o Kajko i Kokoszu w celu turystycznej promocji regionu. Wybór postaci jest nieprzypadkowy. Słowiańscy wojowie z popularnego komiksu kojarzą się z czasami początków państwa polskiego, więc doskonale pasują do promocji Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski – miejsca gdzie zaczęła się Polska.

W tym roku na Szlaku Piastowskim Kajko i Kokosz zabiorą turystów w podróż do dawnych warownych grodów, najstarszych polskich świątyń i klasztorów oraz ruin średniowiecznych zamków i odkryją archeologiczne skarby oraz piastowskie legendy. Ale Wielkopolska to nie tylko historia, to też przygoda i świetne miejsce na aktywny wypoczynek, więc razem z Kajkiem i Kokoszem będzie można udać się nad jeziora, rzeki, do lasu i na najróżniejsze imprezy plenerowe.

Jak do tej pory komiksowe postacie odwiedziły Festiwal Krajobrazu w Chalinie, a także zapraszały do Wielkopolski na pikniku nad Odrą w Szczecinie. Nieustraszeni wojowie zdążyli już odbyć specjalne szkolenie wojskowe w Grodzie Pobiedziska, a także spojrzeć na Wielkopolskę z góry podczas lotu balonem nad Lesznem.

Dla najmłodszych zachętą do podróży po Szlaku Piastowskim będzie książeczka ukazująca postacie podróżujące po miejscach związanych z Piastami oraz tematyczna kolorowanka. Zdecydowanie warto też śledzić media społecznościowe, gdzie na  kanale wielkopolska.travel na Tik Toku, Instagramie i Facebooku będą pojawiały się przygody Kajka i Kokosza w Wielkopolsce, zarówno w formie grafik jak i filmików.   

Kampania promocyjna skierowana jest nie tylko do mieszkańców regionu, więc  Kajko i Kokosz z cityscreenów i citylightów zlokalizowanych m.in. we Wrocławiu, Bydgoszczy i Łodzi  będą zapraszać do przyjazdu do Wielkopolski. Będzie można ich znaleźć także na łamach prasy w całej Polsce.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
07/06/2023 18:45

Super pomysl. 😃© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.