Latarnia ponownie otwiera się na Wenecji i będzie wszystkich obdarowywać koncertami, spotkaniami, warsztatami, współczesną sztuką i kulturą.
W najbliższy piątek 16 czerwca w Latarni na Wenei – plenerowym domu kultury przy budynku PWiK – odbędzie się wielkie otwarcie kulturalnego sezonu przy jeziorze Jelonek. Wszystko rozpocznie się od godziny 18. Tego dnia odbędą aż trzy wydarzenia:
Będzie także stoisko znanej i lubianej kawiarni CUD. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane dla wszystkich! Poniżej krótkie bio artystek i artystów, którzy otworzą 6. sezon kulturalny Latarni na Wenei
Agnieszka Szydłowska to dziennikarka od kultury. Od zawsze entuzjastka kultury i osoba dotknięta (często beznadziejnym) poczuciem misji tego zawodu. Działa przede wszystkim w radiu – zaczynała w Radiostacji, potem była radiowa Trójka a teraz pracuje w newonce. Przez wiele lat współpracowniczka TVP Kultura.
Magda Dubrowska aka Kochliwa Magda to artystka warszawskiej sceny niezależnej. Songwriterka, autorka muzyki i tekstów, wokalistka i basistka, didżejka, współtwórczyni takich zespołów jak Nanga, Utrata Skład, czy Gang Śródmieście. Grała też w Tasiemce i Nowym Świecie, a od niedawna prezentuje solowe wcielenie, wykorzystując osobliwe instrumentarium ze swojej kolekcji, m.in. sampler z bakłażana i rzodkiewek, własnej roboty elektryczną kalimbę czy theremin.
Wiktor Bałtaki, a.k.a Wiwi to młody muzyk z Gniezna. Pisze i komponuje piosenki, o których lubi wypowiadać się jako „teksty prosto z nastoletniego pamiętnika, zakopanego głęboko w szufladzie biurka” oprawione w popowo-rockowe brzmienia. W czerwcu 2022 roku ukazała się jego debiutancka EP-ka pt. Skylark Season z której materiał zagra podczas koncertu razem z zespołem. Pojawią się również nowe, nieopublikowane wcześniej utwory!
Otwarcie „Latarni na Wenei” (16/06) jest projektem partnerskim stowarzyszenia „Ośla Ławka” oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna w ramach projektu pn. „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.