|  Rafał Wichniewicz

Zapoznanie z uzależnieniami i fobiami przez Marcina Przewoźniaka

Według ekspertów nawet 70 procent dzieci poniżej 15 roku życia cierpi z powodu niedostępności do telefonu komórkowego. Zjawisko to nosi nazwę nomofobii, czyli panicznego lęku, który ogarnia człowieka, gdy grozi mu utrata telefonu komórkowego, brak zasięgu sieci komórkowej lub rozładowana bateria.

O tej i innych fobiach powstała ciekawa książka ”Najdziwniejsze fobie” napisana przez Marcina Przewoźniaka, autora ciekawych pozycji dla dzieci, którego życiowe motto brzmi „UCZĄC – BAWIĆ. BAWIĄC – UCZYĆ”. Pisarz debiutował na łamach tygodnika „Pentliczek”. Jest autorem m.in. książek o odkrywcach: “Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął do gwiazd”, “Odkrywcy grobu faraona. Howard Carter na tropie Tutanchamona” oraz “Wielkiej księgi zagadek”. W swoim dorobku ma również książkę, która uratowała niejedną rodzinną wyprawę z dziećmi: “Daleko jeszcze” czy pozycję „10 uczuć. Wyprawa do świata emocji”.

Marcin Przewoźniak to pedagog, który w swoich publikacjach sięga po różnorodną tematykę, związaną z bardzo wieloma dziedzinami życia. Porusza tematy trudne, starając się przekazać je dzieciom w zabawny i zrozumiały dla nich sposób.

Tak też było podczas spotkania w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Rozmowa z dziećmi pokazała, że  należy odpowiedzialnie korzystać ze smartfonów, aby z jednej strony nie uzależnić się, a z drugiej poszukać innych form spędzania czasu, np., czytania książek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.