|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Krzysztof Szymoniak wyróżniony medalem „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”

Dziennikarz, pisarz, publicysta, wykładowca a przede wszystkim gnieźnianin Krzysztof Szymoniak został odznaczony honorowym medalem za swoją wieloletnią działalność.

Medal jest wyróżnieniem, nadawanym osobom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny Wielokpolski. Odznaczenie zostało ustanowione uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w 2000 r.

– Jest postacią nietuzinkową, wpisującą się w realia kulturowe Gniezna, ale i całego województwa. Zarząd Województwa Wielkopolskiego docenił jego wkład poetycki, dziennikarski i fotograficzny w życie kulturalne – przyznał Czesław Kruczek, zastępca Departamentu Nauki i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, który dokonał odznaczenia.

Krzysztof Szymoniak przez lata pracował jako dziennikarz, a także wykładowca akademicki. Na swoim koncie ma liczne publikacje. Tak się też składa, że 20 czerwca przypadają jego 70. urodziny i wręczony medal jest dla niego prezentem i jednocześnie podsumowaniem życiowej wędrówki zawodowej.

– Przez 45 lat swojej aktywności dziennikarskiej, literackiej, pedagogicznej, całą energię i radość twórczości przekazywałem Gnieznu, Poznaniowi, Wielkopolsce. Tutaj funkcjonowałem, mieszkałem, rozwijałem się i tutaj też tworzyłem i pracowałem dla innych. Wiele moich książek, zwłaszcza tych, dotyczących problemu fotografii, poświęcone są środowisku fotograficznemu Poznania i Wielkopolski, więc ta odznaka jest dla mnie symbolem uznania za trud, który z radością, bezinteresownie, często na drodze wolontariatu zamieniałem na fakty – dziennikarskie, literackie, publikacje itp. Jestem zaszczycony – przyznał Krzysztof Szymoniak.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.