Powoli kończy się biblioteczny projekt „Polszczyzna – zawsze na czasie!”, ale ostatnim jego akordem jest zupełnie nowa inicjatywa w Bibliotece, czyli cykl podcastów „Daję słowo”.
W tym podcaście rozmówcy zwracają się ku językowi, ku słowu. Samo słowo „podcast”, w przypadku tego konkretnego podcastu, oznacza po prostu staromodną rozmowę – słowami o… słowach. Rozmówcy, wspólnie z prowadzącą Moniką Wierżyńską, tworzą słowniczek rozmowy i wokół niego prowadzą rozmowę. A jakie to słowa? Za każdym razem inne, bo z różnych prywatnych słowników. Słowa ważne dla gości podcastu; słowa, które tworzą ich wewnętrzne światy; słowa, które lubią lub które ich irytują, albo takie, które w ogóle wyrugowaliby z publicznego dyskursu.
Gośćmi pierwszej serii podcastu są: rzeczniczka Anną Dzionek, bibliotekarz Ewa Jaworska, aktywiści Kamila Kasprzak-Bartkowiak i Paweł Bartkowiak, fotografik Waldek Stube, założyciel Fantasmagorii Wiktor Koliński, terapeuta ds. uzależnień i przemocy w rodzinie Tomasz Chełek. Podcast znajdziecie m.in. na platformie Spotify.
Podcast „Daję słowo” realizowany jest w ramach projektu „Polszczyzna – zawsze na czasie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022”.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.