|  MN (opr)  |  6 komentarzy

Miejski Ośrodek Kultury z nowym logo

Rewitalizacja głównej siedziby oraz zbliżający się, jubileuszowy 70. sezon kulturalny to główne powody, dla których wszyscy odbiorcy kultury od dziś będą mogli identyfikować Miejski Ośrodek Kultury z nowym logotypem.

Punktem wyjścia do opracowania sygnetu logo była architektura siedziby MOK przy ulicy Łubieńskiego. Elementy sygnetu nawiązują kształtem do połączenia zabytkowej i współczesnej tkanki architektonicznej budynku – cegły i betonu – symbolizując połączenie „starego” z „nowym”. Sygnet przybiera ostatecznie kształt stylizowanej litery „M”, nawiązującej zarówno do słowa „Miejski”, jak i architektury różnych typów budynków miejskich: kamienic, bloków i domów jednorodzinnych.

Zastosowanie koloru umożliwia wprowadzenie do sygnetu dodatkowych znaczeń. Kolor żółty pozwala nawiązać do architektury drugiej siedzimy MOK – Starego Ratusza, zarówno do koloru elewacji budynku, jak i funkcjonującego od lat logo tej filii. Trzeci kolor – szary nawiązuje do barwy mundurów powstańców wielkopolskich.

W ten sposób, dzięki kształtom i kolorom, sygnet staje się symbolem wszystkich trzech części instytucji, marek MOK: MOK/Łubieńskiego, Starego Ratusza oraz Domu Powstańca Wielkopolskiego.

– MOK chce być postrzegany jako nowoczesne, innowacyjne i kreatywne miejsce w Gnieźnie. Jako instytucja kultury planuje zapewnić dostęp do szeroko rozumianej kultury i sztuki na najwyższym poziomie. Po rewitalizacji głównej siedziby będzie dysponować wspaniale wyposażonymi pracowniami tematycznymi oraz wspaniałą salą widowiskową. Priorytetem działalności ośrodka jest organizacja ciekawych wydarzeń, warsztatów i regularnych zajęć. W celach znajduje się także promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, a oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych – informują przedstawiciele MOK-u.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Banksyyy
Banksyyy
30/06/2023 14:45
Onserwator
Onserwator
30/06/2023 06:21

Te logo to taka sama „masakra” jak droga rowerowa na ul. Roosevelta. Wizjonerzy i ich genialne pomysły .Jestem ciekaw kto te „cudo”zaprojektował? Myślę sobie że był to na pewno jakiś „wybitny”artusta😁

Tomasz
Tomasz
30/06/2023 00:21

Co to ” logo ” ma sobą reprezentować ? Ni pies ni wydra

Sebastian
Sebastian
29/06/2023 20:57

Ale gniot…

Ramzes
Ramzes
29/06/2023 19:01

W sam raz na otwarcie 1 lipca. A nie zaraz. Przecież teraz będzie remont dwa lata…

Witek
Witek
29/06/2023 15:51

Oby te trzy lokalizację MOK były dobrze i w pełni wykorzystane. W glownym MOK przed remontem niewiele się działo, w Starym Ratuszu nieco więcej, ale w większości świeci pustkami i zazwyczaj jest szybko zamykany. Ośrodki kultury w mniejszych miejscowościach biją nasz MOK aktywnością i sa blisko lokalnych społeczności, tam tętni życie i ciągle są ludzie, u nas nic z tych rzeczy…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.