|  MN  |  Zostaw komentarz

Na dziedziniec Starego Ratusza wracają „Wieczory z klasyką”

źródło: MOK

„Najpiękniejsze melodie świata” to tytuł pierwszego koncertu z cyklu „Wieczór z klasyką”, które odbywać się będą na dziedzińcu Starego Ratusza.

Repertuar koncertu to przekrój najpopularniejszych utworów operetkowych i popularnych autorstwa najlepszych kompozytorów, takich jak Johan Strauss czy Franciszek Lehar a także Giuseppe Verdi. Publiczność usłyszy także utwory z repertuaru Franka Sinatry czy Andrei Boccelego. Koncert rozpocznie się w czwartek, 13 lipca o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.

Klasyka w plenerze to projekt, który zagościł w programie Królewskiego Festiwalu Artystycznego kilka edycji temu i cieszy się niesłabnącą popularnością. Gnieźnianie oraz przybywający do miasta turyści, licznie przybywają na Dziedziniec Starego Ratusza, gdzie przyjemnych okolicznościach natury i zabytkowej starówki wysłuchują klasycznych brzmień.

Na malowniczym dziedzińcu Starego Ratusza wystąpią Julita Ziółko – absolwentka wokalistyki operowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Sławomir Naborczyk, jeden z najlepszych polskich tenorów młodego pokolenia, artysta Teatru Wielkiego, Opery Narodowej w Warszawie.

Partnerem koncertu są apartamenty Wieża Gniezno. Sponsorem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.