|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Na „Wenecji” powstał mural z postaciami związanymi z kulturą

W miniony weekend nad Jeziorem Jelonek pojawił się mural – wykonany w ramach Wielkopolskiego Weekendu Miejskiego, przypomina postacie działające na rzecz lokalnej kultury.

Malowali, komponowali, występowali, fotografowali. Byli. To ostatnie słowo łączy wszystkie postacie, które pojawiły się na muralu, jaki powstał w sobotę i niedzielę nad popularną „Wenecją”. Pobazgrana różnymi wrzutami ściana zapełniła się malunkiem, który zrealizowali artyści w ramach Wielkopolskiego Weekendu Miejskiego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

Poprzednim razem podobny mural o „kulturalnej treści” powstał przy ul. Orzeszkowej. Teraz organizatorzy postanowili urozmaicić przestrzeń właśnie nad Jeziorem Jelonek. Pod hasłem „Kultura tego miasta to ludzie” przypomnieli osoby, które żyły na terenie Gniezna i realizowały swoje działania kulturalne na różnych szczeblach. To artystka Teresa Łubińska-Kalinowska, aktorka Daniela Zybalanka-Jaśko, malarka Krystyna Jóźwiak, fotograf Jerzy Sieczkowski, dyrygent Jarosław Krenz, fotograf Janusz Chlasta, dudziarz Leon Galiński, muzyk Klemens Waberski, a także na tegorocznych bohaterach – malarz Marceli Derengowski oraz dyrygent Wiesław Kiser.

Mural, zrealizowany nie tylko przez zaproszonych artystów, ale także zwykłych mieszkańców, jest początkiem dłuższego projektu. Skrót „cdn” oznacza, że w przyszłości na dalszym odcinku muru pojawią się kolejne prace.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
28/07/2023 16:18

Doskonały pomysł! Więcej pozwolenia na spontaniczne murale, ubarwiłyby miasto!

teresakurzeja238@gmail.com
teresakurzeja238@gmail.com
25/07/2023 22:05

Dobry pomysł na zagospodarowanie nijakiej dotąd przestrzeni. Postacie rozpoznawalne, ciekawe wykonanie.I dobra lokalizacja. Ten teren przciąga wielu spacerowiczów.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.