|  MN  |  Zostaw komentarz

Zbliża się Weekend Tańca i Folkloru

Weekend Tańca i Folkloru otworzy znany i lubiany Festiwal Sztuki Ludowej, który popularyzuje międzynarodowy folklor oraz działa na rzecz podtrzymywania tradycji w sposób, który dostępny będzie dla widzów w każdym wieku. Kolorowy korowód będzie można spotkać w centrum naszego miasta 11 sierpnia, o 18.00.

Ponownie do Pierwszej Stolicy Polski zjadą się artyści z całego świata. Zespoły, które się nam zaprezentują to:
– Cía. De Danza Independiente Fusión Folklórica México – Meksyk
– Alma Zahori Costa Rica – Kostaryka
– Ballet Folclorico Raices Nuevas – Argentyna
– Rangsagar Performing Arts – Indie
– Inyamibwa Aerg – Rwanda
– Bursa Uludag University Folk Dance Group – Turcja
– Folk Dance Ensemble NEOGALAKTIKA – Ukraina
– FLOUR D’INMOURTALO – Francja
Oczywiście nie zabraknie także prezentacji zespołu Obertas z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Istotą Festiwalu jest działanie na rzecz tolerancji i zrozumienia dla innych narodowości, w celu budowania świadomego społeczeństwa lokalnego. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Wielkopolskiego zarządzanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Powiatu Poznańskiego, Miasta Gniezna oraz Miasta Poznania. Mecenasem strategicznym wydarzenia jest Kruk S.A.

Zumba będzie królowała w sobotę

Maraton zumby to działanie, które jest stałym punktem Weekendu Tańca od lat i prowadzą go instruktorki z różnych klubów. Nieustannie trwająca moda na ten melodyjny i energiczny taniec sprawiła, że w tym roku organizatorzy postawili na pokazy i prezentacje połączonych sił kilku ośrodków tanecznych. Już w sobotę, 12 sierpnia – na gnieźnieńskim Rynku, o g. 16.00 rozpocznie się Maraton Zumby, do którego każdy chętny będzie mógł dołączyć. O 19.00 natomiast MOK zaprasza na pokaz taneczny w wykonaniu instruktorów tanecznych z naszego miasta pt. „Taneczne hity światowe”.

Rodzinna niedziela z tańcem w tle

Mając na uwadze edukacyjną misję Miejskiego Ośrodka Kultury – w niedzielę, 13 sierpnia z kolei, od godziny 11.00, w Starym Ratuszu rozpoczną się Rodzinne Warsztaty Taneczne. Tutaj organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy i nauki prostych układów tanecznych. Warsztaty mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest bezpłatny.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.