|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Spacer z historią po ul. Rzeźnickiej

fot. Sebastian Uciński

Zapraszamy na kolejny intrygujący spacer z Interaktywnym Muzeum Gniezna tropem tajemniczej fontanny i nieistniejącej mydlarni.

Wędrując wraz z Muzealnym Detektywem uczestnicy spaceru, który został zaplanowany na czwartek 10 sierpnia, przywrócony zostanie duch ulicy Rzeźnickiej sprzed lat. Będzie okazja odwiedzić tamtejsze podwórka, poturlać felgę i poskakać w gumę.

– Pokażemy także zabytki z kolekcji naszego Muzeum. Odpowiemy na pytanie, dlaczego Rzeźnicka mogłaby się nazywać Samochodową oraz zajrzymy do zapomnianej fontanny – „Źródełka Fryderyka” – informują organizatorzy.

Nie możecie przegapić takiej okazji! Zbiórka przy pomniku Bolesława Chrobrego przed budynkiem Starego Ratusza w Gnieźnie – czwartek 10 sierpnia o godzinie 17.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.