|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim i Aleksandrem Kaczorowskim

Już na początku września odbędzie się spotkanie połączone z promocją książki o prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim i jej autorem – Aleksandrem Kaczorowskim.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Wielkopolska Izba Gospodarcza zapraszają na spotkanie z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Motywem przewodnim będzie publikacja Aleksandra Kaczorowskiego i jego publikacja oparta na rozmowie z byłą głową państwa.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 września o godzinie 17 w Instytucie Kultury Europejskiej. Poprowadzą je dr Andrzej Byrt z WIG oraz dr Katarzyna Jędraszyk z IKE. Wstęp wolny, ale na spotkanie obowiązuje wejściówka. Rezerwacji można dokonywać pod adresem: promocja@wig-wielkopolska.pl

Aleksander Kwaśniewski – Polityk, dyplomata, aktywista, prezydent Polski w latach 1995 – 2005. Urodził się w 1954 roku, studiował w Gdańsku. Posel na Sejm RP. W 1995 r. wygrał wybory prezydenckie. W 2000 r. wybrano go ponownie. Współtworzył projekt konstytucji III RP, brał udział na rzecz wstąpienia Polski do NATO. Zwolennik wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Aleksande Kaczorowski – Wielokrotnie nagradzany eseista i dziennikarz , autor m.in. biografii Oty Pavla, Bohumila Hrabla i Václava Havla. Redaktor naczelny „Aspen Review Central Europe”. Nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Laureat Nagrody im. Vaclava Buriana za wkład w rozwój dialogu środkowoeuropejskiego. Finalista Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Ota Pavel. Pod powierzchnią”.

dr Andrzej Byrt – polski ekonomista, urzędnik państwowy i dyplomata. Ambasador RP w Niemczech (1995–2001, 2002–2006) oraz we Francji (2015–2016), wiceminister w resortach współpracy gospodarczej z zagranicą (1991–1995) oraz spraw zagranicznych (2001–2002), w latach 2009–2014 prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu, pracował na tej uczelni (1972–1977); uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Członek Rady WIG z siedzibą w Gnieźnie.

dr Katarzyna Jędraszczyk – od 2009 jest adiunktem w Instytucie Kultury Europejskiej UAM, Zakład Kultury Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej (obecnie Zakład Badań nad Tożsamością Kulturową). W 2008 r. obroniła rozprawę doktorską na temat: Strategiczne partnerstwo ukraińsko-polskie. Polska w polityce niepodległej ukrainy (promotor: prof. dr hab. Krzysztof Pietkiewicz). Absolwentka UAM na kierunku Międzynarodowe Stosunki (specjalność: wschodoznawstwo) oraz na kierunku politologia (specjalność: dziennikarstwo).

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.