|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Włoskie przysmaki zagościły na Rynku

Przez trzy dni gnieźnianie mają szansę odwiedzać jarmark produktów włoskich, który został zorganizowany na głównym placu miasta.

Kraj leżący na Półwyspie Apenińskim zagościł w Gnieźnie w swojej najlepszej formie – prezentując towary z kuchni włoskiej, przywiezione prosto od producentów. 

Od 25 do 27 sierpnia na gnieźnieńskim rynku, od godziny 10.00 do godzin popołudniowych gości jarmark produktów włoskich, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Spółkę Athena International Company – Squisitissimo, z udziałem wystawców z Sardynii, Veneto, Apulii, Sycylii, Toskanii, Trentino-Alto Adige i Emilia Romagna. To liczne stoiska pełne oryginalnych włoskich smakołyków premium, które także oferują degustację oraz możliwość zakupu włoskich produktów spożywczych.

Jest m.in, salami, szynka Culatello, makarony, Mortadela, ciasteczka cannoli siciliani, sery parmigiano reggiano, pecorino, sery z dodatkiem, wina, pieprzu czy pistacji, oliwki, suszone pomidory, karczochy, sardele, oliwa z oliwek, tradycyjny chleb włoski i inne rarytasy. W sobotę 26 sierpnia o godzinie 16 zaplanowano natomiast koncert Giuseppe Serio, który zagra covery największych włoskich hitów.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
Kolo
28/08/2023 10:55

Pomysł fajny. Tylko organizator zapomniał, że w Gnieźnie ludzie zarabiają 3600 brutto.

klkent
klkent
26/08/2023 09:58

Ceny z Księżyca. Nawet dobrze zarabiający w Polsce oczy wychodzą na wierzch!

Matt
Matt
28/08/2023 10:37
Odpowiedź  klkent

Bo w Gnieźnie przyzwyczajono się, że prawie wszystko ma być za darmo… Kiełbaski wyborcze, pierożki prezydenckie, piwko beczkowe itd… A ceny były wolnorynkowe, przecież to produkty najwyższej jakości. Podobne ceny mają polskie produkty z górnej półki… Witamy w Europie 🙂
A za chwilę, jak już krów nie będzie można hodować pod pretekstem ochrony klimatu, wtedy to dopiero zobaczycie jakie ceny żywności będą…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.