|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zespół Gonta z Humania wystąpi w eSTeDe

Sztuka jest w czasie wojny jedną z form obrony psychiki, walki o godność i tożsamość. Za pomocą muzyki trio Gonta z Humania zwraca uwagę na swoją ojczyznę, podtrzymuje zainteresowanie Ukrainą, przypomina o wojnie, ale i dziękuje za pomoc udzieloną ich rodakom.

Członkowie trio – Wasyl Semenczuk, Walentyn Kupczyk, Petro Wołoszyn – są zasłużonymi artystami dla kultury Ukrainy i równocześnie wykładowcami Wydziału Artystycznego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. P. Tyczyny w Humaniu. W repertuarze zespołu znajdziemy ukraińskie utwory ludowe w oryginalnych aranżacjach oraz pieśni autorskie. Większość wykonywanego repertuaru to śpiew a cappella, co jest znakiem rozpoznawczym Gonty. Podczas koncertów trio wykorzystuje również akordeon, kobzę, skrzypce.

Na początku listopada zespół Gonta wystąpi w kilku polskich miastach z programem „Liryczna Ukraina”. Trio możemy zobaczyć w Gnieźnie 9 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Scena to Dziwna (ul. Roosevelta 42).

Inicjatorem i organizatorem występów Gonty w Gnieźnie jest Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, który współpracuje z Uniwersytetem im. P. Tyczyny w Humaniu od kilkunastu lat. Partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury eSTeDe. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.