|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Wystawa fotografii „Rozerwane sny”

Centrum Kultury “Scena to dziwna” 12 października zaprasza na poruszającą wystawę „Rozerwane sny” autorstwa Waldka Stube. To projekt dokumentalny, który skupia się na losach uchodźców ukraińskich, którzy zmuszeni byli uciekać przed wojną.

Waldek Stube, artysta z wyjątkową wrażliwością na cierpienie i dramatyczne doświadczenia innych ludzi, starał się wysłuchać i udokumentować rozerwane sny ukraińskich uchodźców. Jego prace są nie tylko portretami, ale także przekazują emocje i opowiadają historie. Autor dąży do uchwycenia istoty każdej osoby, która uciekła przed wojną, pozwala nam przyjrzeć się jej uczuciom i duchowej sile.

W ramach wystawy Rozerwane Sny znajdziemy portrety różnych uchodźców z Ukrainy. Każdy portret to historia, w którym widoczna jest dbałość o autentyczność. Oprócz portretów, wystawa zawiera także spisane historie. To opowieści, które uzupełniają te niesamowite fotografie. To relacje z życia ludzi, którzy zostawili za sobą swoje domy i rodziny, aby ocalić swoje życie i życie swoich bliskich. To opowieści o ludziach, którzy musieli w jednym momencie zostawić wszystko, co znali i kochali.

Wystawa zostanie otwarta w czwartek 12 października o godzinie 19 w galerii Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Projekt został zrealizowany dzięki Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.