|  MN  |  Zostaw komentarz

Scena między regałami: 2K Kopyt/Kowalski – koncert w Czytelni

zdjęcie nadesłane

Nietypowa sala koncertowa – w Czytelni. Niezwykłe koncerty – kameralne i klimatyczne. Biblioteczna „Scena między regałami” ponownie zaprasza na koncert!

Po duecie Tom Bishop, Zagrali i Poszli oraz Jasiu Muzykancie, tym razem w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I zagra 2K, czyli Kopyt/Kowalski. Koncert odbędzie się w piątek 17 listopada o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Ten pierwszy, czyli Szczepan Kopyt to poznański poeta piszący społeczno-polityczne wiersze, choć tak naprawdę ze swoją tematyką, wrażliwością i estetyką, dający się interpretować szerzej. Czuły marksista, a na pewno intelektualista, ale uważny i równy z innymi, bo podążający w stronę dobra wspólnego. Autor ośmiu książek poetyckich, gdzie najnowsze to: „Na giełdach nadprodukcji pikują akcje przetrwania” (WBPiCAK, Poznań (2019)) oraz „Konfetti” (WBPiCAK, Poznań (2021)), a także przynajmniej siedmiokrotnie wyróżniany lub nagradzany – ostatnio m.in. zdobywca Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. S. Barańczaka (2018).

Natomiast ten drugi, czyli Piotr Kowalski to również mieszkający w Poznaniu perkusista i producent muzyczny. Związany z zespołami Yazzbot Mazut, Kopyt/Kowalski oraz Bloki. Autor muzyki do filmów dokumentalnych i spektakli teatralnych oraz współzałożyciel elektronicznego labelu Wild Yeast Records, w którym wydaje albumy swojego solowego projektu pn. Masyw Filtra.

Razem jako Kopyt/Kowalski, a obecnie 2K, rozpropagowali ideę płytotomików, czyli wydawnictw płytowych, gdzie muzyka, najczęściej o proweniencji rockowej, łączy się z tekstem poetyckim, a dokładnie wierszami Kopyta. Podczas koncertu Szczepan Kopyt (wokal, gitara basowa) i Piotr Kowalski (perkusja, octapad), zaprezentują zapewne materiał z książek poetyckich: „Kir” (2013), „Na giełdach nadprodukcji pikują akcje przetrwania” (2019) i „Konfetti” (2021), który zarejestrowano prawie rok temu w studiu Cierpienie w Smarzykowie.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.