|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Rodzinna niedziela w Muzeum: „Jak muzykowano we wczesnym średniowieczu?”

Temat najbliższej Rodzinnej niedzieli w Muzeum krążyć będzie wokół muzyki i tego, jakie melodie towarzyszyły naszym przodkom, żyjącym dziesięć wieków temu.

Na spotkanie zapraszamy w niedzielę 19 listopada 2023 r. o godz. 11.00 do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zbiórka przed sklepem muzealnym – wstęp wolny.

– Tym razem spróbujemy opowiedzieć o tym, jak 1000 lat temu wyglądało muzykowanie oraz życie igrca. Podczas spotkania rodziny zapoznają się ze średniowiecznymi instrumentami i poszukają ich odpowiedników wśród muzealnych wystaw. Ponadto udowodnimy, że muzykowanie to nie taka prosta sprawa – sprawdzimy, czy uda Wam się zadąć w róg! Nie zabraknie też rękodzieła – postaramy się stworzyć proste instrumenty oraz gwizdki – zapowiadają organizatorzy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.