|  MN  |  Zostaw komentarz

Spacer zwartą pierzeją kamienic jak z poznańskich Jeżyc…

zdjęcie nadesłane

Widok Gniezna w jego osi widokowej na katedrę jest iście godny królewskiego miasta. Nie dziwi więc, że to tutaj wystawiano najznakomitsze kamienice z pieczołowicie wykonanym detalem.

Z powodzeniem można by je przenieść na ulice poznańskich Jeżyc i nikt by nie zauważył, że pochodzą one z mniejszego miasta. Oprócz pięknej formy posiadają one historię – swoich budowniczych, właścicieli, oraz handlu i zakładów, które w nich lokowano. Zapraszamy na spacer fragmentem ulicy Bolesława Chrobrego, gdzie niespiesznie przyjrzymy się zwartej pierzei mieszczańskich domów, poznamy ich historię, zajrzymy na podwórka oraz spojrzymy na ciekawą okolicę.

Na wspólne poznawanie miasta ze „Szlakiem Piastowskim” zaprasza Aleksander Karwowski.
Spacer zaczniemy pod Punktem Informacji Turystycznej mieszczącej się w Starym Ratuszu przy ulicy Chrobrego. Oprowadzanie odbędzie się 25.11, godzina 14.30.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.