|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ósma edycja Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz dla młodych twórców

Ogłoszono kolejną odsłonę literackiego wyzwania, adresowanego do młodych pisarek i pisarzy, którzy nierzadko swoją twórczość zamykają tylko w szufladzie, nierzadko nie pokazując nikomu innemu. Teraz mają okazję sprawdzić swoje umiejętności.

Po raz ósmy został ogłoszony konkurs, którego patronką jest gnieźnieńska pisarka Anna Piskurz. Żyjąca w latach 1957 – 2003, była jedną z najzdolniejszych gnieźnieńskich twórczyń literatury w XX w.. Dlatego też jej imieniem kilka lat temu nazwano ów konkurs, który ma pomagać młodym twórcom w ich debiucie. W tym czasie stał się jednym z ważniejszych wydarzeń młodoliterackich w Polsce, a po każdej zakończonej edycji powstaje książka prezentująca dorobek nagrodzonych i wyróżnionych autorek oraz autorów.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest motto z twórczości pisarki: „My też jesteśmy Ikarami…”. Zatem przed młodymi pisarkami i pisarzami w tym roku jest trudne wyzwanie – w krótkim utworze prozatorskim (opowiadanie, esej, felieton, reportaż) muszą opisać własną interpretację tegorocznego motta. Prace należy nadsyłać do 5 czerwca 2024 roku – więcej informacji w regulaminie konkursu, który jest dostępny poniżej.

Jurorami tegorocznej edycji są: przewodniczący – Dawid Jung (redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”, wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu); Łucja Dudzińska (prezes Stowarzyszenia Pisarzy
Polskich w Poznaniu); Irmina Kosmala (redaktorka naczelna „Kuźni Literackiej”) oraz Igor Frender (członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu, redaktor „Zeszytów Poetyckich”).

Fundatorem nagród dla młodych pisarek i pisarzy jest m.in. Wielkopolska Izba Gospodarcza w Gnieźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.