|  MN  |  Zostaw komentarz

Zakończenie karnawału wspólnie z „Obertasem”

Wtorek, ostatni dzień karnawału, znany jest w Polsce pod nazwą „śledzik”, jednak w Wielkopolsce jest to tak zwany „Podkoziołek”.

W tym roku wypada w ferie i odbędzie się (w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury) w tradycyjny sposób. MOK zaprasza do wspólnej zabawy w odsłonie z zespołem folklorystycznym Obertas, we wtorek, 13 lutego, o godzinie 10.30.

Obecnie ostatki spędza się najczęściej na zabawach tanecznych w klubach i na dyskotekach. Imprezy organizuje się również wśród rodziny, którą podejmuje się tłustym poczęstunkiem. W niektórych regionach przetrwał jeszcze zwyczaj chodzenia z koziołkiem czy przebierania się za różne postacie. Nie zmieniło się jedno – podobnie, jak w dawnych czasach, tego dnia wszyscy spędzają czas na hucznej zabawie.

Dlatego właśnie MOK serdecznie zaprasza do sali widowiskowej 13 lutego 2024 r. na “Podkoziołek 2024 z Obertasem”:

  • 10.30 Zbiórka uczestników. Korowód połączony z prezentacją strojów, figurki kozła i częstowaniem słodkimi przekąskami.
  • 10.45 Krótkie przedstawienie wielkopolskich tradycji Podkoziołka
  • 10.50 Prezentacja tańców regionalnych w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Obertas. Taniec z figurką Kozła.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.